Autogenní trénink - základní stupeň

Zvládání stresu? Lepší relaxace? Snadnější koncentrace na učení? Pro všechny naše studenty a absolventy pořádáme dvoudenní seminář autogenního tréninku.

Pondělí, 14. 10. 2019  

Autogenní trénink - základní stupeň

Dvoudenní kurz pro studenty a absolventy OU

pondělí 14. 10. a čtvrtek 21. 11. 2019 (vždy 9:00 - 16:30)

Seminář je dvoudenní, pokud jeden z termínů nemůžete absolvovat, nehlaste se, prosím.

Počet osob: 14 + 2 náhradníci

Zvládání stresu? Lepší relaxace? Snadnější koncentrace na učení? Zapište se na dvoudenní seminář pod vedením klinické psycholožky a psychoterapeutky a vydejte se na cestu za sebepoznáním.

Autogenní trénink (AT) je nejrozšířenější evropskou relaxační metodou, jejímž cílem je dosáhnout duševního uvolnění prostřednictvím záměrné svalové relaxace. Účinnost AT byla opakovaně výzkumně prokázána nejen pro zvládání stresu a prožitek relaxace, zlepšení koncentrace a učení, ale i pro léčbu psychosomatických obtíží. Metodu AT vypracoval berlínský neurolog a psychiatr J. H. Schultz (1884-1970).

Co vás čeká?  

  •  seznámení s relaxační metodou AT,  
  • nácvik jednotlivých cviků autosugesce,  
  • skupinové sdílení zkušeností pod dohledem lektorky,   
  • samostatný nácvik AT v mezidobí s možností individuálních konzultací s lektorkou (telefon, e-mail).


Seminář je dvoudenní - přihlašujete se na oba dva termíny zároveň. Cílem je zvládnout základní stupeň metody AT. Kurz zahrnuje teorii, metodiku, potřebné materiály, praxi a sebezkušenost ve skupině. 

První setkání je zaměřeno na seznámení s metodou AT a na nácvik jednotlivých cviků. Mezidobí je určeno pro individuální nácvik AT s možností konzultací s lektorkou. Na druhém setkání proběhne sdílení zkušeností a upevnění získaných dovedností.

Pro účast na kurzu není třeba žádné odborné vzdělání, ani předchozí zkušenost. Kurz je zdarma pro studenty a absolventy OU. 

Účastníci kurzu získají certifikát. 

Řečníci

Mgr. et Mgr. Veronika Víchová

Je psycholožkou s atestací z klinické psychologie a funkční specializací z psychoterapie. Vystudovala psychologii na UK v Praze i na MU v Brně. Lektorka je zároveň i autorkou knihy Autogenní trénink a autogenní terapie, která vyšla v nakladatelství Portál.

Autogenní trénink dvoudenní kurz

Událost již proběhla.

Kontakt

Místo konání:

S-zóna, Univerzitní knihovna

Bráfova 3
70200 Ostrava

Pořadatel