Autogenní trénink jednodenní kurz pro zaměstnance OU

Zvládání stresu? Lepší relaxace? Snadnější koncentrace? Pro všechny zaměstnance OU pořádáme jednodenní seminář pod vedením klinické psycholožky a psychoterapeutky.

Neděle, 13. 10. 2019  09:00

Autogenní trénink jednodenní kurz pro zaměstnance OU

Autogenní trénink

neděle 13. 10. 2019 (9:00 - 17:00)

Počet osob: 14 + 2 náhradníci

Zvládání stresu? Lepší relaxace? Snadnější koncentrace? Zapište se na jednodenní seminář pod vedením klinické psycholožky a psychoterapeutky a vydejte se na cestu za sebepoznáním.

Autogenní trénink (AT) je nejrozšířenější evropskou relaxační metodou, jejímž cílem je dosáhnout duševního uvolnění prostřednictvím záměrné svalové relaxace. Účinnost AT byla opakovaně výzkumně prokázána nejen pro zvládání stresu a prožitek relaxace, zlepšení koncentrace a učení, ale i pro léčbu psychosomatických obtíží. Metodu AT vypracoval berlínský neurolog a psychiatr J. H. Schultz (1884-1970).

Co vás čeká?   
  • seznámení s relaxační metodou AT,   
  • nácvik jednotlivých cviků autosugesce,  
  • skupinové sdílení zkušeností pod dohledem lektorky.
Cílem kurzu je zvládnout základní stupeň metody AT. Kurz zahrnuje teorii, metodiku, potřebné materiály, praxi a sebezkušenost ve skupině. 

Pro účast na kurzu není třeba žádné odborné vzdělání, ani předchozí zkušenost.

Kurz je zdarma pro všechny zaměstnance OU. 

Řečníci

Mgr. et Mgr. Veronika Víchová

Je psycholožkou s atestací z klinické psychologie a funkční specializací z psychoterapie. Vystudovala psychologii na UK v Praze i na MU v Brně. Lektorka je zároveň i autorkou knihy Autogenní trénink a autogenní terapie, která vyšla v nakladatelství Portál.

Autogenní trénink pro zaměstnance

Událost již proběhla.

Kontakt

Místo konání:

S-zóna, Univerzitní knihovna

Bráfova 3
70200 Ostrava

Pořadatel