Událost není aktivní a nelze se na ni přihlásit.

Cyklistická exkurze na venkově - po stopách břidlice

Rychle - zdravě - ekologicky

Čtvrtek, 20. - 21. 6. 2019  

Cyklistická exkurze na venkově - po stopách břidlice


cykloturistická exkurze na venkově - 2. část

20.6.2019 –21.6.2019 Jakartovice

v rámci   názvem „Sieť inteligentných samospráv prihraničia“,

kód ITMS2014+: 304031C555


Program cykloturistiky:

Cílem aktivity je výměna zkušeností a dobré praxe v oblasti udržitelné mobility, zdravého životního stylu a moderní cykloturistiky s přihlédnutím ke kulturně-historickým souvislostem oblasti bývalých Sudet. Druhým cílem je ukázat rozvoj oblasti, která vlivem odsunu původního obyvatelstva musela projít specifickým procesem obnovy, navázání na historické tradice, ale také zavádění tradicí nových.

Čtvrtek 20. 6. 2019

9:00  – 10:00      sraz účastníků a zahájení aktivity http://www.penzion-jakartovice.cz/

10:00                     odjezd cyklistů z Jakartovic po stopách břidlicové těžby na Opavsku, seznámení s územím kolem řeky Hvozdnice. Kromě břidlicových lomů, které jsou typické pro podhůří Jeseníků navštívíme i unikátní zachovalé větrné mlýny. Plánovaná délka trasy bude i s návratem do 30 km. Na naší cyklo-cestě navštívíme i přehradu Slezská Harta, jejíž stavba silně zasáhla do socioekonomického potenciálu opavského regionu. Oběd bude řešen formou svačinky z regionálních produktů Opavské Slezsko.

17:00                   návrat do Jakartovic

17:30                   večeře

Pátek 21. 6. 2019

9:00                       Odjezd cyklistů z Jakartovic směrem k obcím Hlavnice, Litultovice, Stěbořice a Mladecko.  Navštívíme místní provozovnu na zpracování mléka, hasičskou zbrojnici, rozhlednu nebo naučnou stezku „Komplexní pohled na dění kolem nás“.  Navštívené lokality jsou zvoleny z pohledu demonstrace znovuoživení obecních tradic po odsunu místního obyvatelstva německého původu. Oběd bude řešen formou svačinky z regionálních produktů Opavské Slezsko. Plánovaná trasa i s návratem je opět do 30 km.

14:00                     příjezd zpět do Jakartovic ukončení aktivity

Pořadatel

Sponzoři

Organizátoři

Kontakt

Místo konání:

Penzion nad stájí, Jakartovice

Jakartovice 35
74753 Jakartovice