Ergonomie pro práci v kanceláři

Úterý, 18. 7. 2017  15:00
Ostrava, KOVORK

Ergonomie pro práci v kanceláři

Ergonomie je rehabilitační podobor, který se zabývá aplikací správných pohybových stereotypů a kineziologických zásad do pracovního prostředí jedince. Workshop bude zaměřen pro profese, které tráví většinu pracovní doby v kanceláři u PC. V rámci společného setkání se seznámíte se zásadami správného sedu, výběrem vhodné židle či pomůcek pro odlehčení sedu, nastavením správné výšky stolu i monitoru, umístěním myši a také s kompenzačními mechanizmy a sadou jednoduchých protahovacích cviků. Nevhodné pracovní prostředí je často příčinou chronických problémů pohybového aparátu zejména krční, bederní páteře nebo karpálních tunelů. Proto zkuste jít naproti prevenci jejich vzniku.

Správně nastavené pracovní prostředí je důležité pro efektivitu práce a prevenci civilizačních chorob a některých dysbalancí způsobených jednostrannou zátěží.

Řečníci

Tereza Fialová

Tereza je studentkou nMgr. ergoterapie na 1. LF UK a oblastí ergonomie se zabývá 3. rokem. Teoretické informace získané ve škole prakticky aplikuje na svých pacientech. Ergonomickou přednášku již dělala v mezinárodní firmě CS Cabot ve Val. Meziříčí a má také zkušenost jako konzultant z pohledu ergoterapie při řešení pracovního prostředí ve firmě Brose- Kopřivnice.

Pro účast na akci se registrujte zde

Vstupné na akci bude v dobrovolné výši na místě.

Událost již proběhla.

Kontakt

Místo konání:

KOVORK

Studentská 6202
708 00 Ostrava