Inovace - od myšlenky k pacientovi - ODLOŽENO

Cesta zdravotnických technologií k dennímu využití

Čtvrtek, 26. 3. 2020  09:30

Inovace - od myšlenky k pacientovi - ODLOŽENO

Zájmové sdružení CzechMed již 22 let přispívá ke zvyšování úrovně zdravotní péče v České republice. Pokrok ve zdravotnictví je doslova tlačen inovacemi, proto Vám nabízíme téma inovací v širší perspektivě. Slibujeme jedinečný zážitek. Čekají Vás zajímavé diskuse s největšími odborníky na danou problematiku. Sami jsme zvědaví, kam nás téma nasměruje a jak se nám podaří rozhýbat trh kupředu. 

Účast a vystoupení na konferenci již přislíbili: Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví ČR, Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy.

Pořadatel

Program

Čtvrtek, 26. 3. 2020

Registrace
09:30 09:55
Zahájení, pozdrav z MedTech Europe
09:55 10:00
Blok 1: Dodání inovace a inovace dodání
10:00 10:45

Inovace nejdou zastavit. Posouvají nás kupředu. Léčíme lépe. Kterými směry jdou inovace? Kdo nebo co je jejich stimulem Můžeme nějak ohraničit odkud přichází nejvíce inovací a proč Generujeme v Čechách zásadní inovace? Etické otázky. Jsme připraveni zvládat příchod technologií? Inovativní způsob organizace péče, která v současné chvíli už sama o sobě nemusí být efektivní.

Blok 2: Ještě 60 dní a svět bude jinak. MDR
10:45 11:30

Inovace z pohledu regulátora. Vstup nových řešení na trh. Byla dodržena předsevzetí, která má MDR ve své preambuli? Zlepšení přístupu pacienta k inovacím a větší bezpečí. Naplňuje MDR tato očekávání. Jaký je stav příprav na MDR v Čechách a v Evropě? Jak jsou na tom české notifikované osoby? Bude zapotřebí nějaký plán B a máme nějaký po ruce? Jaké možnosti se nabízí pro české výrobce? Bude možné dostat se na trh přes posouzení shody?

Networking - coffe break
11:30 12:00
Blok 3: Úhrada inovací a dostupnost pacientům
12:00 12:45

Inovace jsou součástí řešení nikoli problému. Vstup na trh je dnes náročný. Kdo to zaplatí? Kde najít kvalifikované pracovníky? Nemluvíme pouze o zásadních inovacích, ale o věcech a
výrobcích, na které jsme byli zvyklí. Může HTA ulehčit vstup
zásadních novinek do úhrady? HTA je i o posouzení intervencí. Bude se používat? Kdo má mít kompetenci rozhodovat o úhradách? Co spoluúčast pacienta a privátní připojištění?

Blok 4: Inovace z pohledu nákupu
12:45 13:45

Co je hodnota a jak ji nakoupíme? Zavádění kvality a principů BVA do nákupní praxe českých nemocnic. Jak dnes nakupují české nemocnice? Nákup na kvalitu. O co při péči jde? Co je hodnotou? Chceme, aby se léčilo správným postupem, výsledkem a zážitkem. Ale jak? Veřejná zakázka je pouze jedním kamínkem do mozaiky. Jakou hodnotu přináší sdružené nákupy?

Závěrečné slovo prezidenta CzechMed
13:50 14:00
Raut
14:00 14:45

Běžná registrace

Událost již proběhla.

Registrace pro nemocnice a odborné společnosti

Událost již proběhla.

Registrace pro členy CzechMed

Událost již proběhla.

Partneři

Mediální partneři

Sponzoři

Podporovatelé

Kontakt

Místo konání:

Národní technická knihovna - Ballingův sál

Technická 6
160 00 Praha 6