Událost není aktivní a nelze se na ni přihlásit.

Kurz 1. pomoci

Pondělí, 10. 8. 2015  12:30

Kurz 1. pomoci

První pomoc je důležitá ve chvíli, když ji zrovna potřebujete. Položte si otázku: "Jak bych se v tom okamžiku zachoval? Dokázal bych pomoci?"

Kurz se třemi aktivními zdravotnickými záchranáři, kteří pořádají školení pro firmy, školy ale i jednotlivce z řad veřejnosti. Jak sami říkají, kurz se snaží vést zábavnou formou a ukázat, že první pomoc není žádná věda.

Řečníci

Aleš Bárta, DiS.

Zdravotnické vzdělání získal na vyšší odborné škole, obor diplomovaný zdravotnický záchranář. První pracovní zkušenosti získal na oddělení JIP, a poté již na zdravotnické záchranné službě.

Bc. Michal Kurek

Vystudoval střední zdravotnickou školu, obor všeobecná sestra. Poté pokračoval ve studiu na vyšší odborné škole zdravotnické, obor diplomovaný zdravotnický záchranář. Obor zdravotnický záchranář vystudoval i na Ostravské univerzitě. Pracovní zkušenosti získával na JIP, a poté již na zdravotnické záchranné službě.

Vojtěch Burda, DiS.

Absolvoval střední zdravotnickou školu, obor všeobecná sestra. Poté vyšší odbornou zdravotnickou školu, obor diplomovaný zdravotnický záchranář.

Prvním pracovištěm pro něj bylo ARO, poté již zdravotnická záchranná služba.

Program

Pondělí, 10. 8. 2015

kurz 1. pomoci
12:30 15:30

Obsahem kurzu bude
- postup u postiženého v bezvědomí
- základní neodkladná resuscitace
- zástava život ohrožujícího krvácení
- pokud zbyde čas, můžou si případní zájemci vyzkoušet manipulaci s motopřilbou (jak bezpečně sundat poraněnému motorkáři přilbu, pokud je to nezbytné)

K nácviku budou použity resuscitační figuríny (kromě dospělé figuríny i figurína dětská).

Kontakt

Místo konání:

Podnikatelský inkubátor VŠB-TU Ostrava

Studentská 17
708 00 Ostrava