Peníze, nebo život?

Přednáška o moderních způsobech podnikání

Úterý, 14. 11. 2017  15:00
Ostrava, KOVORK

Peníze, nebo život?

Začátek akce: 15:00

Předpokládaný konec akce: 17:00

Změna místa konání akce: nově v KOVORKu (Studentská 6202/17, Ostrava-Poruba)

Zveme vás na přednáškou o moderních způsobech podnikání s názvem Peníze nebo život?, kterou vás provede spisovatel a propagátor svobodnějšího a zodpovědnějšího podnikání Tomáš Hajzler a úspěšný podnikatel a filantrop Martin Hausenblas.


V průběhu přednášky a následné společné diskuze se budeme soustředit na otázky jako jsou například "Čemu a jak dát přednost aneb Dobrý život" tak, jak ho popsal Aristoteles. Ten popisoval Dobrý život jako život podle ctností a v souladu s vlastním přesvědčením. Je v dnešní formě kapitalismu takový život vůbec možný? Do jaké míry je možné “žít“ a jak velkou část života je třeba věnovat tomu, abychom „na život vydělali“? A jak se vyděláváním nenechat odvést od toho podstatného?

Řečníci

Tomáš Hajzler

Do osmnácti žil relativně poklidným životem obyvatele malého východočeského městečka. Pak se několik let toulal po světě, aby to po návratu zkusil daleko dotáhnout. Dotáhl to až k syndromu vyhoření. Proto „přehodil výhybku” a začal se věnovat tématu nové práce a prospěšnosti podnikání. Dnes vydává knihy, píše, přednáší, vyhledává a propojuje firmy, které kladou vyšší smysl nad vydělávání. Jako dobrovolník pomáhá v základní škole svých dětí. Spolu-založil KPZ-ku - skupinu alternativního zajišťování potravin. Jeho velkým zájmem je budování decentralizovaných, soběstačných společenství.

Martin Hausenblas

Ústecký patriot, spoluzakladatel firmy ADLER Czech (jedna z největších výrobců a a vývozců reklamního textilu v Evropě), které se daří dělat celou výrobu ekologicky a zcela bez odpadů, tvůrce aplikace Liftago, soustřeďující se na udržitelnost dopravy, zakladatel sdružení Podnikáme bez korupce i aktivní podporovatel humanitárních projektů. Spolu s Ústackou komunitní nadací také založil Stipendijní program Renesance, který každoročně podporuje studenty z Ústeckého kraje vyjíždějící na zahraniční univerzity.

Pro účast na akci se registrujte zde

Událost již proběhla.

Kontakt

Místo konání:

KOVORK

Studentská 6202
708 00 Ostrava