Perplex v Ostravě vol. II

Nejrychlejší večer ve skautské historii!

Pátek, 16. 2. 2018  18:00
Klimkovice, Kino Panorama

Perplex v Ostravě vol. II

Už druhý Perplex v Ostravě!

Roverské ostravské večery pořádají pod záštitou Junáka - českého skauta, okres Ostrava-město, z. s. inspirační večer formou Perplex. Naším cílem je oslovit vedoucí oddílů, rovery a další činovníky a nabídnout jim prostor pro vzájemné setkání, nalezení inspirace a možnost vkročit do neznámých končin.

Příspěvky řečníků jsou pestré a jistě se najde něco pro každého. Témata jsou volena tak, aby přímo souvisela s výchovou mladých lidí, nabízela praktické zkušenosti a know-how, ukázala současné trendy, nebo Vás jinak inspirovala.

Formát večera

Prezentace vychází z konceptu „Pecha Kucha Night“. Každý z mluvčích hovoří v limitovaném čase za podpory automaticky časované projekce. Tento koncept pochází z Japonska a a brzy si získal oblibu po celém světě. Formát prezentace je výjimečný svou stručností, nábojem a spontaneitou.

Na prezentaci má každý mluvčí celkem 8 minut a 20 vteřin (25 obrázků x 20 vteřin). Prezentace se posouvá automaticky, nelze ji urychlit či pozdržet. Součástí večera je přestávka s občerstvením a prostor pro neformální rozhovor se skautskými přáteli.

25 slidů x 20 vteřin x 10 témat + přestávka = přes 2 hodiny skvělé zábavy.

Více na: http://perplex.skauting.cz/ nebo https://www.facebook.com/events/138639926808633/

Řečníci

Koho uvidíte na Perplexu tentokrát? Sleduj nás a již brzy to zjistíš!

Libor Pospíšil

Kdysi vůdce sedmdesátihlavého skautského oddílu ve Velkém Týnci. Bývalý šéf kurzu Svatoplukovy pruty. Pracovně konzultant, etnograf a facilitátor. Pomáhá firmám, neziskovkám a institucím se rozhodovat správně. Srdcem běžec, poutník a kecal.

Ondřej Beránek [JA]

Absolvent programu JA a prezident absolventské sítě JA Alumni.

Ondřej 'Dr.Obek' Schmidt [KORBO]

Garant akce KORBO.

Pavel 'Šmudla' Martinek [Roverský odbor]

Přes vedení rov. kmene, zpravodajování roverů na okrese a pořádání nejrůznějších rov. akcí jsem se dostal až do Roverského Odboru Junáka, kde s celý týmem řešíme český rovering a snažíme se mu dát ten správný směr, který si roveři stejně tak nějak dávají sami.

Miloš 'Šípek' Říha [Skautský institut]

Šípek pracuje jako ředitel Skautského institutu a v minulosti se podílel na dlouhodobé strategii Junáka.

Martin 'Agi' Štěrba [Svojsíkův sen]

Víc než osm let jsem strávil u Obroku v roli ředitele komunikace, účastnil jsem se několika světových jamboree a téměř čtyři roky stál v čele okresu Plzeň–město. Momentálně jsem členem Náčelnictva a šéfem projektu Svojsíkův sen. Spolu s přáteli ze skupiny PFČ přemýšlíme o uspořádání světového skautského jamboree v České republice.

David 'Davo' Kubala

"Jezdil jsem stopem, žil ve 3 anglicky mluvících zemích, kam jsem odjížděl s prázdnou peněženkou. Zahraničí mi ukázalo, co to je opravdový život a co je důležité."

Přednášky

O jakých tématech letos uslyšíš? Témata zde budou průběžně přibývat, tak určitě sleduj! Časy včech přednášek jsou uvedeny 18:00 - 20.00, to ale neznamená, že budou probíhat najednou. Cca 10 minutové přednášky budou postupně, jen ještě nevíme jejich přesné pořadí.

Pátek, 16. 2. 2018

Levně do Kanady (a kamkoliv jinam)
18:00 20:00

Co opravdu vás omezuje někam odjet? Proč sedět doma, když venku je krásně? Co můžete v cizině poznat a zažít? Jak levně se dostat na druhý konec světa a co k tomu potřebujete a trocha motivace na závěr.

— David 'Davo' Kubala
Rover vs. Činovník
18:00 20:00

V RO se zamýšlíme, mimo jiné, i nad tématem rover vs. činovník. Do kolika let je rover roverem? Jak se pozná, že skaut je činovník? A kdo je ten, který není činovník ani rover? Odpovědi na otázky nemusí být tak snadné.

— Pavel 'Šmudla' Martinek [Roverský odbor]
Skautský institut
18:00 20:00

Je skauting burcující myšlenka nebo nikoho nezajíma? Proč má mít skautské hnutí svůj think - tank a inkubátor ? Proč se má starat o svoji paměť? Je důležité se zabývat současnými společenskými trendy? Jak si založit vlastní Skautský institut?

— Miloš 'Šípek' Říha [Skautský institut]
Co jste nevěděli, že umíte
18:00 20:00

Snad jste si nemysleli, že užitečnost toho, co jste se naučili díky skautingu, začíná uzlováním a končí rozděláváním ohně? Umíme toho mnohem víc. Nevěříte? Z pozice člověka, který při své práci využívá zkušenosti ze skautu každý den, Vám povím, jak to vidím já.

— Libor Pospíšil
O čem sní Svojsík?
18:00 20:00

Svojsík dělal počátkem 20. století velké věci. Nebál se klukům zkrátil kalhoty a vzít je stanovat do lesů. Jaký byl ale Svojsíkův největší sen a proč se mu ho nepodařilo zrealizovat? A mohli by čeští skauti Svojsíkovi jeho dávný sen splnit? Co všechno k tomu je potřeba? Uvidíme.

— Martin 'Agi' Štěrba [Svojsíkův sen]
KORBO, na dřeň svobody
18:00 20:00

KORBO, roverská akce založená na svobodě a odpovědnosti, se již svým druhým ročníkem stala jednou z největších skautských akcí v České republice. Účastníkům však nabízí pouze připravené místo a prostor se realizovat. Nic víc, nic míň. Čím je tedy atraktivní? Zařadila se už mezi tradiční velké akce, nebo vlna zájmu poklesne? Jak to na ní skutečně vypadá? A proč vůbec vznikla?

— Ondřej 'Dr.Obek' Schmidt [KORBO]
Co chceš, můžeš
18:00 20:00

„Co chceš, můžeš.“ Tuto pravdivou větu vyslovil Tomáš Baťa, který je pro mnohé známým českým podnikatelem minulého století. Se zlínským podnikatelem je však spjata i značka JA, Junior Achievement, nejstarší vzdělávací nezisková organizace, kterou syn pana Bati přinesl do České republiky z Kanady. JA pomocí revolučních programů umožňuje studentům zkusit si podnikání již na střední škole v rámci výuky. Dokážeme vám, že škola může být skutečně hrou.

— Ondřej Beránek [JA]

Chceš se zůčastnit? Kup si lístek včas!

Čekáme velký zájem a prostory jsou omezeny. Chcete-li se na Perplex podívat a potkat se se starými skautskými přáteli, neotálejte s objednáním a platbou Vašich lístků. Těšíme se na Vás! (Pokud si objednáš vstupenku a nepřijde ti info o platbě, dej nám vědět na mail juchelkova.marie@gmail.com. Moc nám to pomůže, díky!)

Perplex v Ostravě vol. II

Pokud si objednáš vstupenku a nepřijde ti info o platbě, dej nám vědět na mail juchelkova.marie@gmail.com. Moc nám to pomůže, díky!

Událost již proběhla.

Sponzorská vstupenka

Sympatizuješ s činností Roverských ostravských večerů? Jsme nezisková platforma, máme omezené finanční zdroje a mezi naše největší výdaje patří pronájem prostor, cestovné… více

Událost již proběhla.

Perplex vol. II (na místě)

120Kč - Vstupenky na místě bude možné zakoupit, avšak za tuto vyšší cenu. Budeme rádi, pokud využijete předprodeje a pomůžete tak organizátorům s plánováním akce.

Událost již proběhla.

Organizátoři

Partneři

Kontakt

Místo konání:

Kino Panorama

Palackého 362
742 83 Klimkovice

Pořadatel