Perplex vol.III

Pátek, 15. 2. 2019  18:00

Perplex vol.III

TŘETÍ PERPLEX V OSTRAVĚ! 

Roverské ostravské večery pořádají pod záštitou Junáka - českého skauta, okres Ostrava-město, z. s. a města Ostravy inspirační večer formou Perplex. Naším cílem je oslovit vedoucí oddílů, rovery a další činovníky a nabídnout jim prostor pro vzájemné setkání, nalezení inspirace a možnost vkročit do neznámých končin.

Příspěvky řečníků jsou pestré a jistě se najde něco pro každého. Témata jsou volena tak, aby přímo souvisela s výchovou mladých lidí, nabízela praktické zkušenosti a know-how, ukázala současné trendy nebo Vás jinak inspirovala.

Akce se odehraje v kinosále Velkého světa techniky v oblasti Dolních Vítkovic. Jedná se o místo, které proslavilo Ostravu jakožto město uhlí a oceli. 

FORMÁT VEČERA

Prezentace vychází z konceptu „Pecha Kucha Night“. Každý z mluvčích hovoří v limitovaném čase za podpory automaticky časované projekce. Tento koncept pochází z Japonska a a brzy si získal oblibu po celém světě. Formát prezentace je výjimečný svou stručností, nábojem a spontánností.

Na prezentaci má každý mluvčí celkem 8 minut a 20 vteřin (25 obrázků x 20 vteřin). Prezentace se posouvá automaticky, nelze ji urychlit či pozdržet. Součástí večera je přestávka s občerstvením a prostor pro neformální rozhovor se skautskými přáteli.

25 SLIDŮ X 20 VTEŘIN X 10 TÉMAT + PŘESTÁVKA = PŘES 2 HODINY SKVĚLÉ ZÁBAVY.

Více na:

https://www.facebook.com/events/367189640520197/?active_tab=discussion

Brzy zde přidáme další informace, zejména o dalších přednášejících.

Řečníci

Dolní Vítkovice – od záchrany k rekordu Georgios Leontidis

Jsou jedním z dokonalých příkladů, že vnitřním přesvědčením, jasnými vizemi a spojením nejlepších odborníků lze dokázat téměř nemožné. Dolní Vítkovice se za posledních 10 let přes všechna úskalí proměnily v hlavní město oceli. Nechte se provést národní kulturní památkou, která pravidelně ožívá největšími hudebními festivaly v Evropě, vzdělává i baví a najděte inspiraci pro své budoucí já.

Udělejme výpravu... Pro 1 500 lidí! Jan "Bill" Bláha

Velké akce v Junáku jsou tak populární, že 1 200 míst Obroku dokážeme obsadit do 42 minut. Proč ale není populární jejich pořádání? Proč se do výběrových řízení na Obrok za posledních 10 let jenom jedinkrát přihlásily dva týmy? Máme se čeho bát? Co vlastně člověk potřebuje k tomu, aby mohl uspořádat velkou akci v Junáku?

Skauting a víra Jan "Olda" Spudil

Mladí jsme jen jednou, tak ať se na to dobře vzpomíná.“
Pohled na víru uvnitř skautského hnutí z trochu jiného úhlu,
než jakého se nám dostává od kazatelů morálky…

Vůle udělat další krok Leopold Sulovský

Jak silná je naše vůle udělat další krok? U někoho skončí dřív, než se k něčemu odhodlá a u někoho třeba na Mount Everestu.Co všechno musíme překonat a co všechno nás můžou hory naučit? O tom a dalších schopnostech, zážitcích a zkušeností získaných horolezectvím promluví první český horolezec na Mount Everestu.

1/10 - Provokací ku pomoci Markus Krug

Žijeme v době, kdy se nás lidé snaží o něčem přesvědčit, nalákat ke koupi nějakého výrobku nebo nás podprahově naučit využívat nějakou službu. Úspěch mnohých záleží na upoutání naší pozornosti a manipulaci co největšího počtu lidí... Co když se ale toto umění využije ne k zisku jednotlivce, ale k pomoci druhým? Co když se ty nejhorší lidské vlastnosti použijí jako hnací motor dobré myšlenky? Co když máte sílu donutit miliony lidí v téhle zemi k diskuzi a je jen na vás o čem bude?

Na návštěvě u protinožců Michal "Myšák" Pásztor

Byli jsme s mou ženou ve světě 15 měsíců - za tu dobu jsme projeli oba ostrovy Nového Zélandu, navštívili 2x Austrálii a Bali. A co ty? Přemýšlíš kam jet do zahraničí? Zvažuješ, zda jet na vlastní pěst nebo v páru? Můžeš to dokázat bez znalosti angličtiny? Je to na druhé straně světa tak úžasné jako z cestovatelských videí na youtube?

Jak na mezinárodní dimenzi skautingu? Vojtěch “Fišer” Olbrecht

"Být součástí 50 milionové organizace má své výhody. Jamboree, mezinárodní základny a tábory. A kam se letos chystáte vy?"

Rezervace

Rezervuj si lístek dopředu a zaplať až na akci. Cena zůstává stejná

Událost již proběhla.

Kontakt

Místo konání:

Kinosál Velkého světa techniky

Vitkovická 3004
70300 Ostrava Vitkovice

Pořadatel