Dvoudenní setkání s názvem „Univerzita pro podnikavost“ se bude konat ve dnech 26. – 27. 9. 2019 v Centru podpory inovací Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a klade za cíl podpořit podnikavost u studentů na našich univerzitách formou sdílení zkušeností, znalostí a jedinečného know-how a vzájemného propojení se s těmi, kterým tato oblast není cizí.
Těšit se můžete na zajímavé přednášky, zkušenosti ze zahraničí, workshopy, panelovou diskuzi či networking se všemi zúčastněnými. Nebude chybět zajímavý doprovodný program.
Kapacita každého workshopu je 10 osob. Volba workshopů proběhne na místě. Jako účastnici budete mít možnost zvolit si dva z nabízených workshopů, přičemž jeden absolvujete dopoledne, druhý odpoledne.
V případě, že máte i vy zajímavé téma a rádi byste doplnili naši nabídku, přihlaste se do 1. 8. 2019 na tomto odkazu.
Jak nalézt osobní potenciál u studentů a postavit na tom úspěšný byznys ( Jan Adam Plaček, CPI VŠB-TUO)
Podnikat může každý, ale šanci uspět mají hlavně ti, kteří podnikání staví na svém osobním potenciálu. V rámci workshopu Vám představíme jedinečnou metodu, kterou využíváme nejen při práci se studenty v rámci výuky volitelného předmětu START-UP PODNIKÁNÍ či při individuálních konzultacích, ale i v rámci akceleračního programu GREEN LIGHT. Ukážeme Vám, jak nalézáme a vizualizujeme objektivní obraz osobního potenciálu studentů s prolnutím k podnikání a jejich podnikatelským záměrům.
Volitelný předmět START-UP PODNIKÁNÍ (Kateřina Kučová, CPI VŠB-TUO)
Workshop Vás provede základním obsahem a strukturou volitelného předmětu START-UP PODNIKÁNÍ na VŠB-TUO. Dozvíte se, jakou roli hrají externisté či jak propojujeme osobní potenciál u studentů s jejich podnikatelskými záměry a jak tvoříme mezifakultní týmy. Přijďte se podělit i o své zkušenosti s realizací obdobných předmětů na Vaší univerzitě.
Podnikavost na univerzitě tak trochu punkově (Andrea Šimoníková, CPI VŠB-TUO)
Přijďte načerpat inspiraci, jak lze postupně rozšiřovat podnikavost na univerzitě tak, aby mohly být vytvořeny základy pro strategický přístup v této oblasti, například formou zapojení kariérního centra a dalších podpůrných programů mimo hlavní vzdělávací systém, kde nejen studenti hrají hlavní roli.
Způsoby podpory podnikavosti a podnikání na univerzitě (Vojtěch Krmíček, JIC Brno)
V průběhu workshopu si představíme základní možnosti podpory podnikavosti a podnikání v univerzitním prostředí, včetně tipů a zkušeností s realizací. Konkrétně se podíváme na následující formáty:
- jednorázový workshop či přednáška
- inspirativní diskuse s podnikateli
- semestrální předmět
- konzultace/mentoring studentů s nápady
- soutěž nápadů/byznys plánů
- prázdninová škola podnikání
- univerzitní inkubátor/akcelerátor
Dynamický business model (Eva Šviráková, UTB Zlín)
Workshop nabídne prototyp business modelu marketingové agentury, kavárny, galerie nebo jiné začínající firmy. Jak rozhodování podnikatele ovlivní ekonomickou prosperitu firmy? Můžete zkrachovat, když investujete do výzkumu? Chcete vyhrát nad ostatními účastníky workshopu? V simulovaném prostředí vás krach nezruinuje, ale stane se výhrou. Analýzou chybných rozhodnutí posouváme hranice znalostí. Workshop kombinuje herní prvky stolní hry a systémově dynamický model firmy, který je inspirován publikacemi Tvorba business modelů a Vydělávejte svými nápady.
V případě, že máte i vy zajímavé téma a rádi byste doplnili naši nabídku, přihlaste se do 1. 8. 2019 na tomto odkazu.
Klára pracuje na Katedře informatiky a dlouhodobě se věnuje informačnímu managementu, projektovému řízení a elektronické komerci. Také se podílí na aktivitách Student Business Clubu při Technické univerzitě v Liberci. V rámci projektu GUESSS (mezinárodního projektu mapujícího zájem studentů o podnikání) garantuje sběr a vyhodnocení dat za Českou republiku.
Petra se věnuje specifickým formám podnikání, jako malému a střednímu, rodinnému podnikání a start-upovým projektům. S kolegy se před šesti lety rozhodla založit Student Business Club při Technické univerzitě v Liberci, ve kterém se snaží podporovat a propojovat dobré nápady, někdy jen počáteční tušení, se znalostmi a dovednostmi zkušených podnikatelů.
Eva je akademickým pracovníkem na UTB ve Zlíně a regionální koordinátorkou Technologické agentury ČR pro Zlínský a Olomoucký kraj. Stála u zrodu Komunikační agentury, unikátního předmětu, ve kterém studenti sami realizují reálné projekty. Je zakladatelkou a mentorkou samoobslužné kavárny Akvárko, původně zbožného přání, nyní reálného byznysu, který každý den přináší hodnotu všem příznivcům voňavé kávy. Ve výuce studentů uplatňuje principy designérského myšlení. Propojuje firmy a univerzity informacemi o programech, které podporují výzkum a tím i rozvoj podnikání.
Vojtěch se již více než 6 let zabývá podporou nově vznikajících firem a startupů na půdě JIC a v posledních dvou letech zejména tématem výuky a rozšiřování podnikavosti na středních a vysokých školách. Je odborníkem zejména na témata kolem vzniku a rozvoje začínajících projektů, průzkumu trhu, Lean startup metodologie, mezi jeho další oblíbená témata patří time management či nové nástroje a technologie. Dříve se věnoval výzkumu v oblasti síťové bezpečnosti na půdě Masarykovy univerzity a CESNETu.
Andrea se zaměřuje na vedení projektových týmů v soukromé i veřejné sféře. Zabývá se podporou rozvíjení nápadů k podnikání a dokáže vyhledávat příležitosti k jejich finanční i nefinanční podpoře u zajímavých partnerů. Věří, že každý nápad si zaslouží pozornost, ale také čas k jeho uzrání.
Adam má dlouholeté zkušenosti s vedením obchodních týmů, rozvojem vztahů se zákazníky vč. zahraničních, poradenství v oblasti businessu, ale také z vlastního podnikání. V rámci Podnikatelského inkubátoru VŠB-TUO rozvíjí vztahy s firmami, propojuje a vyhledává nové příležitosti.
Katka je součástí týmu Podnikání a kariéra na Centru podpory inovací VŠB-TUO, kde pracuje jako odborník pro SME Instrument a s ním spojené možnosti grantů pro malé a střední podniky. S Adamem Plačkem vede od února 2018 mezifakultní předmět pro studenty VŠB-TUO s názvem Start-up podnikání.
Čtvrtek, 26. 9. 2019
( 5 minutový prostor pro každé z organizace)
TIP! Hotel Garni VŠB - 7 min chůze od Centra podpory inovací VŠB-TUO
Odkaz: http://www.hotelvsb.cz/
komentovaná prohlídka historické části Ostravy - Poruby
společná večeře účastníků
Pátek, 27. 9. 2019
V ceně není zahrnuta doprava, ubytování, snídaně.
Událost již proběhla.